ایرنا   |  فرهنگی  |  

معاون استاندار خراسان شمالی بر مبارزه با بیسوادی تاکید کرد

بجنورد- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی گفت: باید از تمام توان فرمانداری ها، بخشداری ها و دهیاری ها برای مبارزه با بیسوادی بهره ببریم.

معاون استاندار خراسان شمالی بر مبارزه با بیسوادی تاکید کرد

به گزارش ایرنا، ولی الله حیاتی روز چهارشنبه در نشست شورای سوادآموزی استان اظهار داشت: برای تحقق برنامه های سوادآموزی نیازمند به اطلاع رسانی هستیم.وی افزود: باید برنامه عملیاتی برای مقابله با بیسوادی در استان ترسیم شود و در یک برنامه زمان بندی، هدف ها برای شهرستان های مختلف تدوین شود. وی با اشاره به تقدیر از دستگاه های برتر در زمینه سوادآموزی اظهار داشت: در این تقدیرها باید میزان ارتقای شهرستان ها در سوادآموزی مد نظر باشد.معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی گفت: اگر منابع مالی که به سوادآموزی استان اختصاص یافته، کفاف نمی دهد باید از ظرفیت های مالی استان در این زمینه استفاده کنیم. * شرکت 5491 نفر در برنامه های سوادآموزی استانمعاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: سال جاری، پنج هزار و 491 نفر تحت پوشش فعالیت های سوادآموزی قرار می گیرند.مهدی مودی اظهار داشت: بر اساس آمار طرح سرشماری سال 95، 27 هزار و 198 نفر بیسواد در استان وجود دارد که با توجه به سهمیه تعیین شده برای انجام فعالیت های سوادآموزی و اعتبارات تنها 9 درصد از جامعه هدف را می توانیم پوشش دهیم.وی افزود: امسال یکهزار و 726 در دوره های تحکیم سواد، یکهزار و 311 نفر در دوره انتقال و دو هزار و 454 نفر در دوره سواد آموزی شرکت خواهند کرد. وی گفت: بر اساس طرح سرشماری سال 95، 92.85 درصد از جمعیت 10 تا 49 سال استان باسواد هستند اما در برخی از شهرستان ها، میزان باسوادی کمتر از میانگین استانی است.مودی با بیان اینکه برای این شهرستان ها طرح ویژه در دست پیگیری است افزود: طرح باسواد کردن زنان ترکمن در شهرستان راز و جرگلان، یکی از طرح های ویژه است که البته مورد استقبال قرار نگرفت. وی خاطرنشان کرد: سال گذشته نشست شورای سوادآموزی استان 30 مصوبه داشت که 28 مصوبه از این تعداد اجرایی شده است که یکی از مصوبه های اجرا نشده، آموزش زنان ترکمن است.معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: یکی دیگر از مصوبه ها که به طور کامل اجرایی نشد، اختصاص 10 میلیون ریال اعتبار دهیاری ها به از بازماندگان از تحصیل است.7185/ 6042

معاون سیاسی بیسوادی ایرنا   اخبار برگزیده
  

10 خودروی برتر 2019 با کمترین هزینه نگهداریفهرست 10 خودروی ارزان‌قیمت سال 2019 برای مالکیت منتشر شد که در آن محصولاتی از هوندا، تویوتا، مزدا، بی‌ام‌و، هیوندای، فولکس‌واگن و آکورا قرار دارند.
خودروتک خودروی الکتریکی هزینه قیمت 

  

بانک مسکن و دولت به دنبال تصویب طرحی برای تامین مالی بازار اجاره و ایجاد تسهیلاتی برای مستاجران هستند.
نامه نیوز بانک مسکن بانک مرکزی بانک 

  

رئیس گروه دوستی ایران و انگلیس با بیان اینکه لندن این روزها در حال بر باد دادن حیثیت خود با پیروی کردن از آمریکا و اتهام زنی به جمهوری اسلامی است گفت: مردم ایران حواسشان به موضع‌گیری‌های لندن است.
نامه نیوز مصطفی کواکبیان فدراسیون فوتبال تولد 

  

سیستم جدید امتیازدهی رانندگان توسط شرکت تاکسی اینترنتی معروفپیش از این اوبر در حال اجرای رویه مشابهی برای رانندگان حاضر در ناوگان خود بوده است. اسنادی که در سال 2015 به بیرون درز کردند حکایت از آن دارند که حساب رانندگان حائز امتیازی کمتر از 4.6 (از حداکثر 5 امتیاز ممکن)، مسدود می شود.
خودروتک تاکسی خودرو نوآوری 

  

سخنگوی سازمان انرژی اتمی در نشستی خبری در محل تاسیسات آب سنگین اراک (خنداب) به تشریح آخرین اقدامات فنی سازمان انرژی اتمی در راستای اجرای بیانیه اخیر شورای عالی امنیت ملی در توقف برخی تعهدات برجامی پرداخت.
نامه نیوز سازمان انرژی اتمی شورای عالی امنیت ملی اورانیوم 

  

پیشنهاد تحقیق و تفحص از خودروسازان با پیشنهاد وزیر صنعتوزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: هیچ ملاحظه و محدودیتی برای تحقیق و تفحص از خودروسازان در صورت لزوم ندارم.
خودروتک ایران خودرو مجلس شورای اسلامی خودرو 

  

سخنگوی سازمان انرژی اتمی: ایران 6 تیر از سقف 300 کیلوگرم اورانیوم غنی‌شده عبور می‌کندسخنگوی سازمان انرژی اتمی با حضور در مجتمع آب سنگین خنداب به سئوالات خبرنگاران پاسخ داد.
مثلث سازمان انرژی اتمی انرژی ایران 

  

دلار 4200 تومانی با تصمیم سران قوا حذف می‌شود؟اقتصادنیوز: نماینده شورای اقتصادی سران قوا گفت: حذف ارز 4200 تومانی در جلسه پنج شنبه ستاد اقتصادی سران قوا با توجه به دو سناریوی مطرح شده تعیین تکلیف می‌شود.
اقتصادنیوز پتروشیمی ارز ارز دولتی 

  

سران سه قوه آخر هفته درباره قیمت ارز تصمیم گیری می کنندیک مقام مسئول با بیان اینکه در جلسه پنجشنبه هفته جاری سران قوا ادامه روند تخصیص دلار 4200 تومانی تعیین تکلیف می شود، گفت: سران سه قوه قرار است پنج شنبه این هفته در این رابطه تصمیم بگیرند.
مثلث سران سه قوه قیمت ارز قیمت 

  

رئیس کمیته اطلاعات مجلس آمریکا: در مقابل ایران به شدت شکست خورده ایمایرنا: رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا با انتقاد از سیاست های دولت ترامپ درباره توافق هسته ای ایران گفت: من فکر می کنم در بدترین شرایط هستیم و کارزار فشار حداکثری علیه ایران به شدت شکست خورده ایم.
مثلث مجلس نمایندگان آمریکا ایالات متحده آمریکا ایران 

  اخبار داغ
  

ارزیابی توان سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌ها و آشنایی با نگرش‌های ترافیکی جهاناقتصادنیوز؛ در نهمین جلسه کمیته فرابخشی مرکز پژوهش‌های مجلس به بررسی دو موضوع ارزیابی توان سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های حمل‌ونقل زمینی و آشنایی با نگرش‌های نوین ترافیکی جهان با حضور مدیران، صاحب‌نظران حمل‌ونقل کشور و کارشناسان مرتبط در محل فدراسیون حمل‌ونقل و لجستیک ایران پرداخته شد.
اقتصادنیوز سرمایه مجلس شورای اسلامی پژوهش 

  

کشف 6 شمش طلا و 50 قطعه عتیقه به ارزش 50 میلیاردفرمانده دریابانی استان هرمزگان از کشف 6 شمش طلای یک کیلویی در قشم خبر داد.
تسنیم استان هرمزگان قشم مراجع 

  

سپاه پاسداران ایران کمک بزرگی به مبارزه با داعش کرده استرئیس سرویس اطلاعات خارجی روسیه با انتقاد از نوع بکارگیری ابزار تحریم‌ها در سیاست آمریکا، به تحریم‌شدن سپاه پاسداران ایران از سوی آمریکا با وجود نقش آن در مبارزه با تروریسم منطقه اشاره کرد.
مثلث سپاه پاسداران ایران داعش