نظارت میدانی بر شهرستان فسا؛ از تعیین تکلیف پروژه فولاد تا بازگشت کارخانه قند به چرخه تولید

حجت‌اله فیروزی سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح نظارت میدانی بر شهرستان فسا، گفت: بازدید از پروژه فولاد فسا یکی از اقدامات انجام گرفته در هفته گذشته بود؛ علیرغم اینکه سرمایه‌گذار بخش خصوصی مسئول اجرای این پروژه است اما پروژه فولاد از اواخر دولت دهم یعنی حدود 10 سال بلاتکلیف مانده و رها شده است. *خط و نشان برای سرمایه گذار پروژه…

نظارت میدانی بر شهرستان فسا؛ از تعیین تکلیف پروژه فولاد تا بازگشت کارخانه قند به چرخه تولید

حجت‌اله فیروزی سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح نظارت میدانی بر شهرستان فسا، گفت: بازدید از پروژه فولاد فسا یکی از اقدامات انجام گرفته در هفته گذشته بود؛ علیرغم اینکه سرمایه‌گذار بخش خصوصی مسئول اجرای این پروژه است اما پروژه فولاد از اواخر دولت دهم یعنی حدود 10 سال بلاتکلیف مانده و رها شده است.

*خط و نشان برای سرمایه گذار پروژه فولاد فسا؛ اقدامات لازم انجام نشود زمین‌ها باز پس گرفته می شود

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از آنجایی که پیمانکار پروژه فسا از نظر مالی توانایی لازم را نداشته و نتوانسته تسهیلات بانکی دریافت کند، پروژه بلاتکلیف مانده است، افزود: در این بازدید به سرمایه‌گذار هشدار داده شد در صورتی که تا 40 روز آینده، اقدامات مشخصی برای پیشرفت در پروژه فولاد انجام نشود، زمین این پروژه که حدود 700 هکتار از اراضی ملی است، از این سرمایه گذار بازپس گرفته می‌شود.

هشدار نماینده فسا به سرمایه‌گذار پروژه فولاد فسا

 

وی اضافه کرد: برای تعیین تکلیف پروژه فولاد فسا جلساتی با سازمان بازرسی کل کشور، وزارت صنعت، معدن و تجارت و بانک ملت برگزار شد تا منابع موردنیاز و اقدامات لازم انجام شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به مشکلات تصفیه‌خانه و فاضلاب شهری فسا، ادامه داد: فسا فاضلاب شهری ندارد بنابراین پروژه ای در دست بررسی است تا با تامین منابع از محل بانک توسعه اسلامی اقدامات لازم انجام گیرد.

*کارخانه قند فسا با 200 کارگر مجدد به چرخه تولید بازگشت

فیروزی با اشاره به بازدید از کارخانه قند فسا، تصریح کرد: هرچند کارخانه قند فسا برای سازمان اتکا بود اما به بخش خصوصی واگذار شد و از آنجایی که خریدار نتوانست به تعهدات خود به سازمان اتکا عمل کند و کارخانه حدود 4 سال تعطیل شد، با مذاکرات جدید کارخانه قند فسا به شرکت مینو فروخته شد .

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: فعالیت کارخانه قند فسا از حدود یک هفته پیش آغاز شده و حدود 200 کارگر در این کارخانه مشغول به کار هستند.

*بازدید از مجتمع در حال ساخت مربوط به تولید قارچ دارویی

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه از واحد در حال ساخت پرورش شترمرغ در فسا بازدید به عمل آمد، افزود: این واحد در حوزه تامین تسهیلات با مشکلات بسیاری روبه رو است که مقرر شد با پیگیری، موانع پیش روی این واحد تولیدی برداشته شود تا به بهره برداری رسد.

وی با اشاره به بازدید از مجتمع در حال ساخت مربوط به تولید قارچ دارویی، ادامه داد: تامین برق و ساخت جاده دسترسی از جمله نیازهای این واحد تولیدی بود که مقرر شد با مکاتبه با مسئولان اجرایی این مشکلات برطرف شود.

*تامین سرمایه در گردش؛ نیاز کارخانه مانی ماس

فیروزی با بیان اینکه از کارخانه مانی ماس با 500 کارگر که تولیدکننده محصولات بتنی است بازدید به عمل آمد، تصریح کرد: سرمایه در گردش، موضوعات مالیاتی و بیمه‌‌ای، بی ثباتی مقررات مربوط به صادرات و... از جمله موانع فعالیت آنها بود که  ضرورت دارد در اصلاح قوانین این مشکلات مدنظر قرار گیرد.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به بازدید از بخشی از واحدهای دامداری شهرستان فسا، در تشریح مشکلات آنها، اضافه کرد: شهرستان فسا حدد 1000 واحد دامداری دارد مشکل این واحدها تامین نهاده های دامی است، اگر تا دوهفته آینده نیاز واحدهای دامداری تامین نشود بسیاری از آنها ورشکست شده و این تولیدکنندگان ناچارند دام های خود را به سایر شهرستان ها بفروشند.

*قول مساعد مسئولان برای اتمام پروژه‌های راه فسا- نوبندگان تا قبل از زمستان

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی بررسی مشکلات آب آشامیدنی و راه‌های روستایی در حوزه انتحابیه را از دیگر نظارت میدانی‌های به عمل آمده، برشمرد و ادامه داد: در این بازدیدها مدیرکل راه و شهرسازی و پیمانکار جهت اتمام پروژه‌های راه فسا- نوبندگان تا قبل از زمستان قول مساعد دادند همچنین مقرر شد برای آسفالت بلوار اصلی و ورودی روستای سنان، تعریض و آسفالت مسیر دستجه- صحرارود و پیگیری اجرای ورودی صحرا رود اقدامات لازم انجام شود./

پایان پیام

برق خبرنگار شهرسازی   اخبار برگزیده
  

دولت بعدی آمریکا باید تهران و ریاض را مجبور به سازش کندآمریکا نمی‌تواند ایران و عربستان سعودی را مجبور به سازش کند، اما این دو کشور در گذشته به صورت مسالمت آمیز با یکدیگر همزیستی داشته و حتی همکاری کرده‌اند و هر دو علاقه زیادی به یافتن راهی برای انجام مجدد آن دارند. با توجه به گزینه‌های دیگر، دولت بعدی آمریکا باید تلاش کند تا آنها را دوباره در این مسیر قرار دهد.
اعتماد دولت تهران دونالد ترامپ 

  

پیروزی بایدن با ارزش دلار چه می کند؟عضو شورای مشاورین اقتصادی دوره ریاست جمهوری رونالد ریگان از ناکامی تحریم ها در دستیابی به اهداف خود خبر داد.
گسترش انتخابات ریاست جمهوری 13 آبان دلار 

  

گزارش رویترز از جنبه‌های متفاوت تحریم‌های آمریکا علیه ایران برای بایدنرویترز در تحلیلی به تحریم‌های جدید آمریکا و شرایط آن‌ها در دولت بعد آمریکا پرداخت.
ایلنا ایران وزارت خارجه دولت 

  

تحریم‌های جدید آمریکا، بار دیگر صنعت نفت ایران را هدف گرفت، اما مگر تحریم‌های نفتی وجود نداشت؟ پاسخ مثبت است، اما این بار دولت آمریکا از زاویه جدید صنعت نفت ایران و مدیرانش را مورد تحریم قرار داد.
اقتصادنیوز دلار آمریکا صنعت نفت 

  

وزیر خارجه عربستان: عادی سازی روابط با اسرائیل انجام خواهد شدوزیر خارجه عربستان تأکید کرد، عادی‌سازی روابط این کشور با رژیم صهیونیستی در نهایت اتفاق خواهد افتاد.
۵۵ آنلاین عربستان دونالد ترامپ ترامپ 

  

آمریکا نمی‌تواند ایران و عربستان سعودی را مجبور به سازش کند، اما این دو کشور در گذشته به صورت مسالمت آمیز با یکدیگر همزیستی داشته و حتی همکاری کرده‌اند و هر دو علاقه زیادی به یافتن راهی برای انجام مجدد آن دارند. با توجه به گزینه‌های دیگر، دولت بعدی آمریکا باید تلاش کند تا آنها را دوباره در این مسیر قرار دهد.
نامه نیوز دولت بهاره رهنما ایران 

  

هراس آمریکا از تاثیر ایران در انتخابات هفته بعدیک روزنامه آمریکایی نوشت: ایران در پی ضربه زدن به انتخابات و دموکراسی در آمریکاست.
مثلث بازی ایران روزنامه 

  

خودرو چینی جدید حوالی بازار ایران + مشخصاتوقت آن رسیده که صنعت خودرو ایران برگ های جدیدش را برای بازار خودرو رو کند. خودروهایی که هم تنوع بازار خودرو را بیشتر کند و هم افزایش تیراژ خودرو را به دنبال داشته باشد. جک X7 یکی از خودروهایی است که زمزمه ورودش به بازار ایران شنیده می شود.
خودروتک خودرو بازار خودرو ایران 

  

جزئیاتی از طرح آزادسازی قیمت خودروبه نظر می رسد شکست قیمت گذاری دستوری خودرو که نه نظر خودروسازان را تامین می کند و از عهده تامین هزینه های آنها بر می آید و نه موجب افزایش تولید و رضایت متقاضیان خودرو می شود، سیاست گذاران صنعت خودرو را به سمت تصمیم درست آزادسازی قیمت خودرو سوق می دهد. البته این آزادسازی قرار نیست به صورت کامل انجام شود.
خودروتک خودروسازان بازار خودرو بازی 

  

دورکاری در کدام استان ها اعمال خواهد شد؟غلامرضا عباس پاشا معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار تهران درباره آخرین تصمیمات مربوط به دورکاری شهرستان های استان تهران توضیح داد.
مستقل‌آنلاین دورکاری سازمان امور اداری و استخدامی تهران 

  

طرح مجلس برای واگذاری زمین به هر خانوار ایرانی چیست؟ + فیلمطرح جدید نمایندگان مجلس برای تامین مسکن مردم چگونه قرار است اجرا شود؟
مستقل‌آنلاین مجلس شورای اسلامی زمین بهاره رهنما 

  

توییتر دست از سر انتخابات آمریکا بر نمی‌‌دارد!شرکت توئیتر اعلام کرد از این پس تمامی موارد جستجو شده کاربران درباره انتخابات آمریکا را بررسی خواهد کرد.
مملکت‌آنلاین فضای مجازی انتخابات ریاست جمهوری توئیتر 

  

مجوز افزایش قیمت خودرو صادر شدرییس شورای رقابت اعلام کرد: براساس مصوبه اردیبهشت ماه خودروسازان می‌توانند حداکثر تا سقف اعلامی نرخ تورم بخشی از سوی بانک مرکزی در سه ماهه سوم امسال افزایش قیمت‌ها را اعمال کنند.
خودروتک افزایش قیمت قیمت خودرو 

  

طرح تأمین کالاهای اساسی در آستانه تصویب مجلس/ چه کسانی مشمول دریافت می شوند؟رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اختلاف با دولت بر سر تأمین منابع طرح کالاهای اساسی گفت: طرح تأمین کالاهای اساسی 4شنبه همین هفته در دستور کار مجلس برای تصویب نهایی قرار دارد.
اقتصادنیوز کمیته امداد کمیته امداد امام خمینی قیمت 

  

آژیر جنگ داخلی در آمریکا | نیویورک‌تایمز درباره پیامدهای انتخابات هشدار دادانتخابات آمریکا، قلب این کشور را مورد آزمون قرار خواهد داد. این بخشی از سخنان چارلز بلو، ستون‌نویس نیویورک تایمز است. او در یادداشت 25 اکتبر می‌نویسد: اینکه ما چه کسی هستیم؟ چگونه به این نقطه رسیدیم؟ چگونه این کشور دونالد ترامپ را انتخاب کرد و آیا قانون اساسی ما ظرفیت پذیرش خطا و معکوس کردن آن را دارد، سوالاتی است که مطرح شده است.
۵۵ آنلاین جنگ نیویورک نیویورک تایمز 

  اخبار داغ
  

تست کرونای شریعتمداری مثبت اعلام شدوزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در تماس تلفنی با خبرگزاری صداوسیما از مثبت شدن تست کرونا خود خبر داد.
ایلنا محمد شریعتمداری کار درمان 

  

عقبگرد بورس در 37 صنعتشاخص سهام روز گذشته از کف 3/ 1 میلیون واحدی پایین‌تر رفت تا هفته سراسر منفی را تکمیل کند.در این میان
خبرفوری بورس تهران بندرعباس خودرو 

  

هشدار | اگر این علائم گوارشی را دارید کرونا گرفته اید!​دو بررسی جدید نشان می‌دهند علائم گوارشی با بیماری شدیدتر کووید-19 و پیامدهای بالینی بدتر آن ارتباط دارند.
مستقل‌آنلاین یارانه پژوهش بیمارستان 

  

وزیر بهداشت: مدیریت کرونا مدیریت کروناوزیر بهداشت گفت: ما مدیریت کرونا را بر مبنای روزهای سخت دفاع مقدس در کشور انجام دادیم و از قبل از ورود ویروس به کشور، خودمان را آماده و سنگرآرایی کردیم و یک بیمار هم پشت درِ هیچ بیمارستانی سرگردان نشد.
۵۵ آنلاین وزارت بهداشت سینما صدا و سیما 

  

بیماران بدحال کرونا چه کسانی هستند؟اقتصادنیوز : معاون درمان وزیر بهداشت گفت: بیشتر بیماران بد حال مبتلا به بیماری کووید 19 افرادی هستند که دیرهنگام و بعد از گذشت یک هفته یا 10 روز و بعد از آنکه بدحال شدند به مراکز درمانی مراجعه می کنند در صورتی که اگر در روزهای نخست شروع علائم به درمان خود حساس باشند، بهبودی حاصل نموده و جان خود را از دست نمی‌دهند.
اقتصادنیوز درمان آموزش آموزش پزشکی 

  

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با بیان اینکه 67 نفر بیمار جدید در بخش ها و تحت نظر اورژانس بیمارستانها بستری شدند، افزود: همچنین 58 ترخیص از کل بیمارانی که طی روزهای گذشته بستری بودند.
صراط بیمارستان قم اورژانس 

  

کرونا بیش از پیش اتحاد جهان بشریت برای داشتن زندگی سالم را نمایان کرددبیرکل انجمن اسلامی چین گفت: همه‌گیری کووید-19 بار دیگر به جهانیان هشدار داد که بشر در جامعه‌ای با آینده ای مشترک زیست می‌کند، که هیچ فرد یا کشوری نمی‌تواند دست تنها با بلایای بزرگ و بحران‌ها رو در رو شود، و این‌که وحدت و همکاری مسیر صحیح پیش روی جهانیان است.
ایلنا فضای مجازی نماز چین 

  

کرونا ویروس آزمایش الهی برای جهان بشریت استمفتی اعظم سلطنت برونئی دارالسلام عنوان کرد: گسترش این پاندمی مخوف و ترسناک به عنوان یک فاجعه شدید به حساب می‌آید. اما با این وجود، ما از آن رو که مسلمانیم می‌بایست که این موضوع را قضا و قدری از سوی خداوند عز و جل بدانیم.
ایلنا ویروس سازمان بهداشت جهانی وزارت بهداشت 

  

کرونا | فوتبال فرانسه را تعطیل کردکووید 19 بار دیگر فوتبال فرانسه را معلق کرد.
۵۵ آنلاین فوتبال فدراسیون فوتبال فرانسه 

  

روحانی: مصوبات ستاد کرونا از طریق سخنگو اعلام می‌شودرییس جمهور روحانی قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا را محور نظارت بر اجرای تمامی مصوبات ابلاغی ستاد ملی مبارزه با کرونا دانست و تاکید کرد: تمامی اقدامات و مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا نیز صرفا از طریق سخنگوی ستاد ملی به مردم اعلام می شود...
انصاف‌نیوز حسن روحانی رئیس جمهور ریاست جمهوری 

  

از خوردن این میوه خوشمزه برای مقابله با کرونا غفلت نکنیدمتخصص تغذیه با بیان اینکه «به»، حاوی مقادیر فراوانی ویتامین C است،گفت: این میوه سیستم ایمنی را تقویت کرده و به کاهش ابتلا به عفونت کمک می‌کند؛ ضمن اینکه دانه آن نیز باعث بهبود سرفه، گلودرد و برونشیت می‌شود.
برنا تغذیه سیستم ایمنی 

  

تست کرونای همه داوران تهرانی شاغل در لیگ فوتبال منفی شد.
ورزش۳ عکس فوتبال 

  

ویروس‌شناس روس: ایجاد ایمنی جمعی برابر کروناویروس غیرممکن استیک محقق ویروس شناس روس که در آزمایشی خود را برای دومین بار به کروناویروس آلوده کرده می‌گوید ایجاد مصونیت/ایمنی گله‌ای در برابر این ویروس ناممکن است. نتیجه گیری او بر اساس پرونده خود این است که مصونیت جمعی یا گله امیدی ناممکن است. ویروس همچنان در جهان ماندگار است و اگرچه واکسن‌ها ممکن است ایمنی ایجاد کنند اما این امر موقتی است...
رویداد۲۴ ویروس روسیه فرانسه