کرونا، عامل افزایش تورم در چین

شاخص قیمت مصرف‌کنندگان از اکتبر 2011 به بالاترین میزان خود در چین رسیده است.

کرونا، عامل افزایش تورم در چین

فروش بلیت بخت آزمایی راه حل دولت مکزیک برای تامین هزینه های نگهداری هواپیمای ریاست جمهوری این کشور است.

قبل از این قرار بود هواپیمای رئیس جمهوری مکزیک به حراج گذاشته شود اما مشتری با قیمت مناسب پیدا نشد.

دولت جدید مکزیک گفته برای هزینه های نگهداری این هواپیما با مشکل مواجه شده است.

رئیس جمهور چپگرا و سوسیالیست مکزیک (اندریس مانوئل لوبیز) هم از این روش دفاع کرده است. قرار است به برندگان بلیت بخت آزمایی، یک میلیون دلار جایزه نقدی داده شود.

قبل از این درخبرها آمده بود که قرار است خود هواپیما به برنده بلیت بخت آزمایی اهدا شود.

شرح عکس: رئیس جمهوری مکزیک (اندریس مانوئل لوبیز) هنگام صحبت راجع به هواپیما

این موضوع با واکنش های طنزآمیزی در رسانه ها و افکار عمومی روبه رو شد. برخی ها طنزنویسان تلاش کردند تخیل کنند برنده بلیت بخت آزمایی با این هواپیمای لوکس و با امکانات چه باید بکند؟

هواپیمای رئیس جمهوری مکزیک، از نوع بوئینگ 787 دریملاینر به ارزش 130 میلیون دلار است.

رئیس جمهوری چپگرای مکزیک این هواپیما را نماد اسراف و فساد در دولت های سابق می داند.

نیمی از مردم مکزیک در فقر زندگی می کنند.

در ماه گذشته، رئیس جمهوری مکزیک ایده فروش هواپیما در مسابقه بلیت بخت آزمایی را مطرح کرد.

با این حال، رئیس جمهور مجبور شد دوباره توضیح دهد که در این مسابقه بلیت بخت آزمایی، به برنده مسابقه، هواپیمای ریاست جمهوری اهدا نمی شود بلکه به برندگان پول نقد (یک میلیون دلار) داده می شود.

هدف از این بلیت بخت آزمایی جمع آوری 3 میلیارد پزو (واحد پول مکزیک) معادل 160 میلیون دلار است.

فروش این بلیت های بخت آزمایی از اول ماه آینده میلادی (مارس) آغاز می شود.

هواپیمای اختصاصی ریاست جمهوری مکزیک

رئیس جمهوری مکزیک گفته است: این کار را انجام می دهیم تا هواپیما را ارزان در مزایده نفروشیم و در تنگنا قرار نگیریم. من اطمینان دارم همه بلیط ها (بخت آزمایی) فروخته خواهند شد.

وی افزود که در فروش این بلیت بخت آزمایی در کنار جایزه ها و تامین هزینه نگهداری هواپیما، 53 میلیون دلار هم برای بیمارستان های عمومی جمع آوری خواهد شد.

به نوشته رویترز، تلاش ها برای فروش یا اجاره هواپیمای رئیس جمهوری مکزیک ادامه خواهد یافت. این هواپیما تنها گنجایش 80 سرنشین را دارد. این هواپیما بخش بزرگی برای اقامت رئیس جمهوری و سرویس بهداشتی خصوصی دارد.

قرار است بلیت های برنده از میان 6 میلیون بلیت فروخته شده در روز 15 سپتامبر آینده (یک روز قبل از روز استقلال مکزیک) اعلام شوند.

رئیس جمهور فعلی مکزیک که چپگرا و سوسیالیست است در حال حاضر با استفاده از پروازهای معمولی، به نقاط مختلف کشور سفر می کند. بارها مسافران هواپیما از دیدن رئیس جمهوری شگفت زده شده اند.

این هواپیمای اختصاصی در سال 2012 و همزمان با آغاز دوره ریاست جمهوری "انریکی بینیا نییتو" (رئیس جمهوری سابق مکزیک) خریداری شد.

شرح عکس: رئیس جمهوری مکزیک (اندریس مانوئل لوبیز) در یکی از پروازهای عمومی این کشور

 

نمای بیرونی و داخلی هواپیمای اختصاصی ریاست جمهوری مکزیک

 

تورم چین شاخص   اخبار برگزیده
  

ادعای پمپئو درباره پیشنهاد کمک آمریکا به ایران برای مقابله با «کرونا»وزیر خارجه آمریکا طی سخنانی بی‌اساس مدعی شد که این کشور برای مقابله با شیوع ویروس «کرونا» به ایران پیشنهاد کمک داده است.
ایلنا مایک پمپئو ایران ویروس 

  

تصویر اثرگذار دو پرستار زن در مرز قرنطینه و عادی در کاشاندر روزهای سخت مبارزه با کرونا تصویر این دو پرستار در صف اول مبارزه با بیماری حسابی وایرال شده است. ملاقات دو دوست در مرز بین محیط قرنطینه و محیط عادی بیمارستانی در کاشان
۵۵ آنلاین پرستار کاشان 

  

دست زدن به نازل بنزین ممنوع شدشرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران طی اطلاعیه‌‌ای اعلام کرد: تمامی عملیات اختصاصی در جایگاه‌های CNG توسط اپراتورها انجام می‌شود و سرنشینان خودرو با توجه به محدودیت‌های ایجاد شده در راستای پیشگیری از کرونا ویروس، حق دست زدن به نازل را ندارند.
خودروتک بنزین خودرو ویروس 

  

کلید زنگ متصل به پایه صندلی‌ای که رهبر انقلاب روز گذشته برای پزشکان و پرستاران پیام تشکر داده بودند، مورد توجه و البته هجمه جدید رسانه‌های ضدانقلاب قرار گرفت.
نامه نیوز فضای مجازی رهبر انقلاب خواننده 

  

هفته سختی در پیش است؛ پیک اصلی کرونا در روزهای آتی/ کاهش ساعت کاری ادارات/ کنترل ترددها بجای قرنطینه/ مرخصی زندانیان با شرایط خاص/ تعطیلی مدارس و دانشگاه‌هااقتصادنیوز؛ سعید نمکی وزیر بهداشت در پایان پنجمین جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا ضمن توضیح درباره شرایط کشور در زمینه شیوع ویروس کرونا، به تشریح تصمیمات این نشست پرداخت.
اقتصادنیوز درمان ساعت کار دورکاری 

  

اطلاعیه سازمان لیگ فوتبال برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونامرکز پزشکی سازمان لیگ فوتبال ایران اطلاعیه‌ای را در ارتباط با وظایف بخش‌های مختلف فوتبال برای مقابله با ویروس کرونا صادر کرد.
مملکت‌آنلاین لیگ برتر فوتبال بازی 

  

روسیه دوست است یا خیانتکار؟ / گزارش دیلی صباح درباره سیاست های جدید مسکوروسیه از سال 1971 تا کنون در بندر طرطوس سوریه پایگاه دریایی در اختیار دارد و به تازگی به نوسازی و تجهیز آن مبادرت کرده است. روسیه در غرب سوریه نیز پایگاه هوایی حمیمیم را در اختیار دارد. بزرگترین دستاور جنگ داخلی سوریه دسترسی پیدا کردن روسیه به آب های گرم مدیترانه است.
مثلث روسیه ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا 

  

اگر می خواهید خودرو بخرید، الان بخرید (دلیل)آنچه مشخص است در آغازین روزهای هر سال همراه با تعیین میزان ارزش افزوده، بیمه، هزینه شماره‌گذاری و مالیات خودرو، قیمت‌ها به‌طور طبیعی در شرکت‌های خودروساز افزایش می‌یابد.
خودروتک خودرو خودروسازان بیمه 

  

آیا پنیر سیستم ایمنی را تقویت می کند؟پنیر موتزارلا سدیم و کالری کمتری نسبت به اکثر پنیر ها دارد. همچنین حاوی پروبیوتیک است که باعث تقویت سیستم ایمنی بدن میشود.
مستقل‌آنلاین سیستم ایمنی پوکی استخوان وزن 

  

بهترین روش برای پیشگیری کروناشستن مداوم دست‌ها برای مقابله با ویروس کرونا موضوعی مهم است و برای انجام این کار باید 12 مرحله را طی کرد.
مستقل‌آنلاین ویروس کار ایتالیا 

  اخبار داغ
  

بحران حقیقی؛ مبارزه رسانه با بیماری کرونارخساره رستگارمقدم- جامعه‌شناس
برنا رسانه 

  

اعلام ابتلا به کرونا از سوی مقامات ایرانی نماد بارزی از شفافیت ایران استسفارت ایران در پاریس اعلام ابتلا به ویروس کرونا از سوی مقامات ایرانی را نماد بارزی از حقیقت گویی و شفافیت از سوی جمهوری اسلامی برشمرد.
۵۵ آنلاین وزارت بهداشت ایران جمهوری اسلامی ایران 

  

اعلام آمادگی چین برای ارسال کمک‌های تخصصی بیشتر به ایران برای مبارزه با کروناوزیر امور خارجه چین در تماس تلفنی با همتای ایرانی خود ضمن تشکر از وی بابت ابراز همدردی با دولت و ملت چین در اوج بحران کرونا، از آمادگی کشورش برای ارسال کمک‌های تخصصی و همکاری علمی با ایران در زمینه مبارزه با کرونا خبر داد.
۵۵ آنلاین چین ایران دولت 

  

گزارش «اقتصادنیوز» از بازار طلاوارز پایتخت؛ هفته صعودی با کاهش قیمت پایان یافتاقتصادنیوز؛ در اولین هفته از آخرین ماه سال 1398 قیمت‌ها در بازار طلا و ارز تهران با حرکت در مسیر صعودی، رشد قابل توجهی را تجربه کردند، اما در آخرین روز هفته التهاب بازار فروکش کرد و دلار و سکه و طلا با اصلاح قیمتی مواجه شده و روند ملایم کاهشی را پیمودند.
اقتصادنیوز بازار طلا و ارز بازار تهران پایتخت 

  

تسلا در آستانه تبدیل شدن به با ارزش ترین برند خودرویی دنیاگفتنی است که تا تاریخ 26 فوریه، ارزش بازار تسلا به 145 میلیارد دلار رسیده است و اکنون تنها با خودروسازی ژاپنی تویوتا رقابت می‌کند که بیش از 200 میلیارد دلار ارزش دارد.
خودروتک خودرو تویوتا دلار