ویروس کرونا | چرا هند باید به کادر درمان روستاها آموزش دهد تا با ویروس کرونا مبارزه کنند؟

شیوع ویروس کرونا در هند شدت گرفته است. این کشور به دلیل جمعیت زیادی که در روستاها دارد با مشکلات فراوانی از جمله وجود پزشکان آموزش‌ندیده، کمبود آب سالم و بی‌اعتمادی مردم به پزشکان واقعی مواجه شده است.

ویروس کرونا | چرا هند باید به کادر درمان روستاها آموزش دهد تا با ویروس کرونا مبارزه کنند؟

اعتمادآنلاین| مژده اصغرزاده- هند از برزیل پیشی گرفته و با بیش از چهار میلیون مبتلا دومین کشور جهان است که آمار مبتلایان آن رو به فزونی گذاشته. کووید-19 بیشتر در شهرهای هند وجود دارد، اما این بیماری در مناطق روستایی هند نیز در حال گسترش است. این مناطق بیش از 850 میلیون نفر جمعیت دارد و مراقبت‎‌های بهداشتی در این مکان‌ها ضعیف است.

 

به گزارش اعتمادآنلاین، به نقل از The Conversation، به نظر می‌رسد دلیل این گسترش، جابه‌جایی کارگران مهاجری باشد که از زمان کاهش پروتکل‌های بهداشتی و برداشتن قرنطینه در اواخر ماه ژوئن به روستاهای خود بازگشته‌اند. طبق گزارش رسانه‌ها، خدمات پزشکی برای جلوگیری از شیوع و درمان افراد مبتلا به ویروس کرونا در هند ناکافی است.

 

هند به ازای هر 1497 نفر یک پزشک آموزش‌دیده دارد، در حالی که سازمان بهداشت جهانی توصیه کرده که یک نفر در هر هزار نفر باید به خدمات درمانی اشراف داشته باشد. بودجه بهداشت عمومی در سال 2018 فقط 1.3 درصد از تولید ناخالص داخلی بوده است. هند برای مقابله با این بیماری همه‎گیر مبارزه سختی در پیش دارد.

 

بیشتر مردم روستا به کارکنان بهداشتی آموزش‌ندیده اعتماد می‌کنند. بیش از 2سوم این ارائه‌دهندگان خدمات بهداشتی روستایی آموزش پزشکی ندیده‌اند، اما همچنان تنها گزینه برای کمک به جمعیت روستایی هستند.

 

کرونا ننگ محسوب می‌شود

 

 

وضعیت شیوع ویروس کرونا در هند به سبب این باور که کرونا یک ننگ تلقی می‌شود و همچنین اطلاعات غلطی که درباره کرونا در میان مردم رواج دارد بدتر شده است. ترس از این ویروس منجر به بروز بی‌اعتمادی به متخصصان آموزش‌دیده شده است. پزشکان هندی گزارش داده‌اند که از خانه‌های اجاره‌ای بیرون رانده می‌شوند و بعضی از آنان در برخی از جوامع فقیرنشین تحت خشونت قرار گرفته‌اند. تصور غلط مردم این است که متخصصان بهداشت منبع آلودگی هستند و مردم را مجبور می‌کنند تا از خانه خود به مراکز قرنطینه منتقل شوند. مردم به این مراکز با سوءظن و شک نگاه می‌کنند.

 

ترس و ننگ از ابتلای مردم به بیماری کووید-19 باعث شده بسیاری از موارد ابتلا گزارش نشود. در واقع برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که موارد زیادی در روستاهای هند وجود دارد که گزارش نشده است؛ این بدان معناست که این وضعیت فقط می‌تواند به ضرر قربانیان کووید-19 باشد و البته باعث کم شدن تلاش برای کاهش همه‌گیری شود.

 

ممکن است این بیماری در درازمدت هند را تهدید کند زیرا بسیاری از مردم به دلیل بیماری و مشکلات اقتصادی ناتوان خواهند شد. شستن دست‌ها در بعضی از روستاهای هند چالش‌های جدیدی به وجود آورده چون دسترسی به آب تمیز برای مردم آن منطقه مشکل است.

 

اعتماد به دولت و همکاری با پزشکان و پرستاران یا مراکز اجرای قانون برای مبارزه با کرونا ضروری است. مبارزه با کرونا در کشورهایی مانند آلمان، کره جنوبی و تایوان که میزان اعتماد مردم در آنها بالاست و همچنین ایالت کرالای هند (Kerala) و بزرگ‌ترین منطقه فقیرنشین هند داراوی (Dharavi) در بمبئی که شهروندان آن با دولت همکاری کرده و از این رهنمودها پیروی می‌کنند مشهود است. در هر یک از این مکان‌هایی که ذکر شد، انتشار ویروس با آزمایش‌های دقیق و ردیابی محل انتشار، متوقف و کنترل شده است.

 

اعتماد مردم در جریان همه‌گیری

 

 

وضعیت هند نقاط ضعف این کشور را در ارائه خدمات بهداشتی عیان‌تر از پیش کرده است. هند به منابع بیشتری نیاز دارد تا پزشکان آموزش‌دیده را به روستاها بفرستد و اعتماد مردم به آنها را بهبود بخشد.

 

شاید استفاده از پزشکان غیررسمی یکی از راه‌های انجام این کار باشد. در حالی که درمانی که آنها ارائه می‌دهند اغلب ناامن است، اما معمولاً این افراد بیشتر مورد اعتماد مردم هستند. تحقیقات انجام‌شده در مورد شبکه خودیاری زنان، که به مدت هشت سال طی سال‌های 2009 تا 2017 در روستاهای بهار (Bihar) هند انجام شد، نشان می‌دهد بسیاری از مردم روستا به پزشک غیررسمی در روستای خود اعتماد بی‌چون و چرا دارند. این در مورد سایر ایالت‌های هند نیز صادق است.

 

 

این پزشکان آموزش ندیده‌اند و در نهایت اغلب بیماران با صرف هزینه‌های زیادی به شهر منتقل می‌شوند. روستاییان در تحقیق انجام‌شده از این محدودیت‌ها آگاه بودند، اما پشتیبانی و دسترسی فوری را که می‌تواند نجات‌دهنده آنها باشد بسیار ارزشمند می‌دانستند. محقق این پژوهش شاهد بود که شخصی با استفاده از انبرهای آهن خام استخوان را از گلوی یک مرد مسن خارج کرد. مرد مدتی بعد هنگام غذا خوردن خفه شد.

 

محقق این پژوهش فکر می‌کند این میزان ایمان داشتن به پزشکان غیررسمی می‌تواند مورد بررسی قرار گیرد تا شکاف اعتماد بین افراد و مراکز ارائه‌دهنده خدمات بهداشت عمومی از بین برود. با اقداماتی مثل پیام‌رسانی صحیح به غلبه بر ننگ شمردن کرونا، انجام اقدامات بهداشت عمومی و اطمینان به پزشکان باید به بهبود اوضاع هند کمک کرد.

 

شواهد پراکنده‌ای دال بر این است که پزشکان غیررسمی اقدامات پیشگیرانه کووید-19 را در برخی از روستاها انجام می‌دهند. تلاش برای آموزش پزشکان روستا و تشکیل شبکه‌ای از کارکنان بهداشتی آگاه که جامعه نیز به آنان اعتماد دارد می‌تواند حمایت مردم از پزشکان در روستاهای هند را تقویت کند. دیگران نیز این را پیشنهاد کرده‌اند اما استفاده از اعتماد مردم به عنوان ستون اصلی بهبود سلامت عمومی در مناطق دوردست مستلزم اجرای رویکرد جدیدی است. ایجاد شبکه‌ای از کارکنان بهداشت عمومی آموزش‌دیده می‌تواند به بهبود خدمات بهداشتی در مناطق روستایی هند منجر شود.

 

ویروس هند سازمان بهداشت جهانی   اخبار برگزیده
  

تروئیکای اروپا در پی ادعای آمریکا مبنی بر اقدام این کشور برای آغاز روند بازگردانی تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران، تاکید کردند که این اقدام آمریکا قانونی نیست.
رویداد۲۴ ایران سازمان ملل شورای امنیت سازمان ملل 

  

واشنگتن نمی‌تواند از طرف شورای امنیت اظهارنظری درباره فعال‌سازی مکانیزم ماشه داشته باشدروسیه به تلاش‌های آمریکا و ادعای واهی وزیر امور خارجه این کشور درباره فعال‌سازی ماشه واکنش نشان داد‌.
ایلنا واشنگتن سازمان ملل متحد سازمان ملل 

  

پیام ایران به آمریکا از زبان سخنگوی وزارت خارجهآنچه ایالات متحده دنبال اونه یک گردنکشی دیگر است و هیاهویی برای هیچ است
مثلث ایران وزارت خارجه دونالد ترامپ 

  

عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری می‌گوید: شرایط کاندیداتوری برای احمدی‌نژاد از همیشه سخت‌تر است، چون در سخنرانی‌هایی به اصل ولایت فقیه هم با اشاره و کنایه ایراد وارد کرده است.
رویداد۲۴ احمدی نژاد استیضاح انتخابات ریاست جمهوری 

  

اظهارات همتی درباره «گشایش‌های ارزی»: رایزنی‌های ما در بعضی کشور‌ها در آستانه ثمردهی استهمتی درباره گشایش‌های ارزی گفت: در حوزه بین‌المللی رایزنی‌های ما در بعضی کشور‌ها در آستانه ثمردهی است و از طرف دیگر میزان صادرات نفت و فرآورده‌های آن بهتر و روند بازگشت ارز صادرکنندگان سرعت گرفته که هرسه این عوامل تاثیرات مثبتی خواهند داشت.
۵۵ آنلاین واحد های تولیدی ماه صادرات نفت 

  

اولین واکنش بورس به فعال شدن مکانیسم ماشه /شاخص ریزشی شددر ساعات ابتدایی معاملات بورس، شاخص 24هزار واحد ریزش داشت تا همچنان در پلکان قبلی خود باقی بماند.
اقتصادنیوز شاخص سهام دولت 

  

سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد در نامه‌ای به دبیرکل و رئیس شورای امنیت این سازمان تاکید کرد ادعای آمریکا برای بازگردانده شدن تحریم‌های لغو شده قطعنامه 2231، فاقد اثر حقوقی، باطل و بی‌اثر است.
نامه نیوز ایران جمهوری اسلامی ایران سامسونگ 

  

سال آینده رئیس جمهور زن خواهیم داشت؟یک چهره اصلاح‌طلب در پاسخ به این سوال که آیا در آینده نزدیک رئیس جمهور زن خواهیم داشت و اینکه آیا جامعه ما به سمتی رفته که یک زن رئیس جمهور با وجود داشتن کارآمدی روی کار بیاید؟ بیان کرد: زمانی جامعه به این نتیجه می‌رسد که یک خانمی که کاندیدا شده، توانمندتر از مردهایی است که کاندیدا شده‌اند.
مستقل‌آنلاین رئیس جمهور انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

انبارها پر از مواد است اما مردم توان تامین مایحتاج اصلی خود را ندارندمردم توان تامین مایحتاج اصلی خود را ندارند. بر امور نظارت یا کنترل لازم نمی‌شود. انبارها پر از مواد است اما به دلیل فقدان نظارت هر کسی هر چه دلش می‌خواهد و به هر قیمتی که آرزو دارد، عرضه می‌کند.
مستقل‌آنلاین ایران رادیو لبنیات 

  

تاثیر مکانیسم ماشه بر قیمت دلار / روزی حساس برای بازار ارزدر زمانی که موعد ماشه امریکایی‌ها رسید، بازار ارز راه کاهشی را در پیش گرفت. دلار 200 تومان افت را به ثبت رساند و به محدوده 26700 تومان نزول کرد. اما از اخبار رسمی برای بازار ارز امروز چه سیگنال‌هایی قابل مشاهده است؟
گسترش قیمت دلار ارز 

  

جدیدترین خودرو ارتقا یافته ایران خودرو به بازار می آیدامسال را باید سال تولیدات ارتقا یافته یا آپشن دار خودروسازان داخلی به حساب آورد. دو خودروساز اصلی کشور تلاش کردند تا در سال 99 با تولید پلاس ها و Sها، سبد محصولات خود را متنوع کنند. رانا پلاس جدیدترین خودرویی است که قرار است از سوی ایران خودرو در مهر ماه امسال به بازار عرضه شود.
خودروتک ایران خودرو خودرو خودروسازان 

  

ترمز قیمت پراید کشیده شدترمز قیمت خودرو فعلا دست کم در کف قیمت خودرو یعنی قیمت پراید کشیده شده است.
خودروتک قیمت خودرو بازار خودرو 

  

تولید سالانه 2 میلیارد دوز واکسن کرونا توسط یک کمپانی آمریکاییکمپانی آمریکایی «نواواکس» ظرفیت تولید واکسن کرونا خود را افزایش می‌دهد.
مملکت‌آنلاین تولید ایالات متحده آمریکا هند 

  

واکسن کرونا برای ایرانی‌ها چقدر آب می‌خورد؟با گذشت حدود 9 ماه از آغاز شیوع ویروس کرونا ابتدا در چین و سپس در تمام نقاط جهان، هنوز هیچ یک از تیم‌های پزشکی سراسر جهان به دارو یا واکسن این ویروس نرسیده‌اند اما کار برای نتیجه دادن این تحقیقات ادامه دارد. پیش‌بینی یک فعال صنعت دارو این است که واکسیناسیون 80 میلیون ایرانی، عددی در حدود هشت میلیارد دلار اعتبار نیاز دارد.
گسترش اتاق بازرگانی ماه ویروس 

  

چین و روسیه درحال خندیدن به اختلاف شدید میان آمریکا و متحدانش هستندیک دیپلمات غربی از رویه دونالد ترامپ و دولت آمریکا و نحوه رفتار با متحدانش انتقاد کرد.
ایلنا چین دونالد ترامپ روسیه 

  اخبار داغ
  

کشمش هم به بورس آمدمعاون توسعه بازار و مطالعات اقتصادی بورس کالای ایران از آغاز معاملات کشمش در بورس کالا در قالب ابزار گواهی سپرده کالایی از روز شنبه 5 مهر ماه امسال خبر داد.
گسترش بهره وری بورس کالا محصولات کشاورزی 

  

پای خودرو به بورس باز می‌شود؟ / قیمت گذاری چگونه خواهد بود؟«طرح ساماندهی بازار و صنعت خودرو» به زودی به مرحله اجرا خواهد رسید که محور اصلی این طرح، عرضه خودرو در بورس کالای ایران به منظور شفافیت بالای معاملات این بورس و تحقق اهداف برای تبدیل خودرو به یک کالای مصرفی است.
گسترش خودرو خودروسازان بازار خودرو 

  

چه کسانی از عرضه خودرو در بورس سود می‌برند؟پیشنهاد عرضه خودرو در بورس کالا با باید و نباید‌هایی از سوی کارشناسان و مسوولان روبه رو شده است و مدافعان این طرح بر این اعتقادند که با عرضه خودرو در بورس کالا، فروش خودروسازان شفاف‌تر و کشف قیمت نیز انجام خواهد شد.
اعتماد خودروسازان بازار خودرو بازی 

  

پزشک استقلال:‌ یک نفر کرونایی هم نداریمپزشک استقلال اعلام کرد تاکنون یک مورد تست مثبت کرونا نیز در بین استقلالی‌ها به ثبت نرسیده است.
ورزش۳ پزشک استقلال کنفدراسیون فوتبال آسیا 

  

پرواز طولانی با هواپیما بدترین وسیله برای انتقال کروناطبق گزارش CDC یک زن در پرواز 10 ساعته از لندن به سوی ویتنام 15 نفر را کرونایی کرد.
خبرفوری هواپیما لندن ویتنام 

  

7 راهکار برای زندگی در شرایط گرانی و کرونااقتصادنیوز :‌تعارف که نداریم، به هر دلیل درست و غلطی شرایط اقتصادی و معیشتی برای اکثرمان سخت و کرونا هم قوز بالا قوز شده است، پس باید راه‌هایی برای زندگی ارزان‌تر پیدا کنیم و سبک مصرف‌مان را کلاً تغییر بدهیم.
اقتصادنیوز سبک زندگی درآمد گرانی 

  

کاهش نرخ سود یک‌ساله/ پناهگاه موقت پول‌های بورسیاقتصاد نیوز: اتفاقات امروز بازار اوراق دولتی نشان می دهد بخشی از پول های خار شده از بورس روانه این بازار شده و حجم پول به اندازه بوده که نرخ های سود یک ساله در این بازار را کاهشی کرده است.
اقتصادنیوز کاهش قیمت ها سود پول 

  

بازار بورس قفل شد!با پایان رفتن آخرین روز معاملات بازار سهام در فصل تابستان شاخص کل با ریزش 3٫5 درصدی به یک میلیون و 595 هزار واحد رسید و شاخص هم‌وزن نیز 1٫5 درصد ریزش داشت.
گسترش سهام شاخص فولاد 

  

کرونا و سیاست‌های غلط اقتصادیپیش از آنکه کرونا به ایران برسد، اقتصاد کشور با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کرد. جدا از تحریم‌های امریکا که تجارت خارجی و مدیریت شاخص‌های کلان اقتصادی را دشوار کرده بود، تحریم‌های داخلی نیز مساله ساز بودند.
اعتماد تورم دولت حوزه 

  

خودرو در یک قدمی عرضه در بورس کالا قرار گرفت«طرح ساماندهی بازار و صنعت خودرو» به زودی به مرحله اجرا خواهد رسید که محور اصلی این طرح، عرضه خودرو در بورس کالای ایران به منظور شفافیت بالای معاملات این بورس و تحقق اهداف برای تبدیل خودرو به یک کالای مصرفی است.
تسنیم خودرو خودروسازان بازار خودرو 

  

توصیه‌های چند منخصص در زمینه آموزش‌های مراقبتی درباره کرونا به دانش آموزن را ببیند.
رویداد۲۴ آموزش 

  

بررسی آخرین عوامل اثرگذار بر بورسوضعیت قیمت دلار چه سرانجامی پیدا می‌کند؟ ارتباط متقابل بازار سرمایه و ارز چه تاثیری در دورنمای بازارها خواهد داشت؟
اعتماد بورس کالا قیمت دلار