حلقه‌ی مفقوده «ارکستر تیم‌ملی» کجاست؟

سرمربی اسبق تیم‌ملی معتقد است که کادر فنی این تیم باید بتواند هارمونی درستی بین بازیکنان باکیفیت تیم‌ملی ایجاد کند.

حلقه‌ی مفقوده «ارکستر تیم‌ملی» کجاست؟

عباس رضوی، پیشکسوت فوتبال ایران درباره شرایط تیم‌ملی در آستانه بازی با کامبوج و پس از آن بازی سرنوشت‌سازی مقابل عراق در مرحله مقدماتی انتخابی جام جهانی 2022 قطر اظهار کرد: ما وقتی به تیم‌ملی‌مان نگاه می‌کنیم می‌بینیم که بازیکنان باارزشی در اختیار داریم و برای مثال بازیکنان خط حمله بهترین گل‌زنان لیگ‌های‌شان هستند. با این حال نتوانستیم از این بازیکنان ارزشمند در راستای ایجاد تفکر تیمی استفاده کنیم. ما در 15 دقیقه ابتدایی بازی با بحرین از توپ‌های بلند استفاده می‌کردیم که یعنی فوتبالی به نمایش نگذاشتیم و مشخص بود که تیم‌ ما استرس دارد. بعد از 15 دقیقه بازیکنان جا افتادند و توانستند بازی را در اختیار بگیرند که این اتفاق هم به خاطر نبوغ بازیکنان بود.

او افزود: عملکرد خوب تیم ما در بازی مقابل بحرین به خاطر توانایی‌ها و نبوغ بازیکنان رقم خورد. این از تجربه آن‌ها نشات می‌گیرد. شما نگاه کنید در بازی با هنگ‌کنگ چند سانتر انجام شد اما کدام‌شان موفقیت‌آمیز بود؟ متاسفانه ما برنامه‌ای در خطوط بازی‌مان نمی‌بینیم و هیچ همکاری‌ای بین بازیکنان وجود ندارد. البته ما می‌دانیم کادرفنی تیم‌ملی زمان نداشته که آن‌ها را تمرین دهد و فدراسیون قبل از این مسابقات باید چند بازی دوستانه برای تیم‌ملی در نظر می‌گرفت.

سرمربی اسبق تیم‌ملی با انتقاد از مدیریت فدراسیون فوتبال ادامه داد: اسکوچیچ چه کسی است که الان در فوتبال ایران سرمربی شده است؟ متاسفانه ما کمیته تیم‌های ملی نداریم و در هر رده سنی، هر کس برای خودش یک سازی می‌زند. ما باید سیستم‌مان را درست کنیم. ما الان می‌خواهیم با عراق بازی کنیم، آیا ما اطلاعات کامل داریم که بدانیم آن‌ها با چه سبک بازی‌ای مقابل ما قرار می‌گیرند؟ نمی‌شود که منتظر قضا و قدر ماند که یک توپ به مهاجمان‌مان برسد و گل بزنیم. ما با این که بازیکنان با کیفیتی در اختیار داریم ولی برنامه‌ای برای همکاری بین آن‌ها نداریم.

رضوی در ادامه با بیان این که در تیم‌ملی هرکس ساز خودش را می‌زند، گفت: خیلی مهم است که اطلاعات فنی و روحی کامل از تیم عراق داشته باشیم و بر مبنای آن برنامه‌ریزی کنیم. ما باید از کفه فنی‌مان استفاده کنیم و سرنوشت بازی را به قضا و قدر نسپاریم. من افرادی که در تیم‌ملی می‌بینم هر کدام ساز خودشان را می‌زنند. من می‌بینم که سرمربی روی نیمکت اختیار ندارد و کنار زمین همه داد می‌زنند. در حال حاضر تیم‌ملی مانند گروه ارکستری می‌ماند که همه اعضایش زبده و کاربلد هستند اما رهبر گروه نمی‌تواند در بین آن‌ها هارمونی ایجاد کند. گل‌هایی که به ثمر رساندیم روی نبوغ بازیکنان بود نه کار تیمی. ما حاج‌صفی را در بازی با بحرین دیدیم که فقط ارسال بلند انجام می‌داد که ثمری نداشت. آقای کاپیتان این توپ‌ها را کجا می‌زنی؟

او با اشاره به بازی مقابل بحرین بیان کرد: شما اگر در یک بازی برتری فنی بالاتری داشته باشید باید توپ کمتری نسبت به آن‌ها از دست بدهید ولی این اتفاق در بازی با بحرین رخ نداد. ما باید این مجموعه را به کار بیندازیم و از آن‌ استفاده کنیم. عراق قطعا در بازی مقابل ما از نزدیک پرس خواهد کرد و خشونت به خرج می‌دهد. مهاجمان ما باید حواس‌شان باشد که از خطوط ابتدایی عراق بتوانند توپ‌ربایی کنند. ما می‌دانیم که اگر طارمی و سردار آزمون توپ در اختیارشان قرار گیرد به احتمال زیاد می‌توانند گل‌زنی کنند پس باید بتوانیم آن‌ها را تغذیه کنیم.

این مربی ایرانی که سال‌ها در فوتبال اروپا فعالیت داشته در ادامه گفت‌وگویش درباره آغاز رقابت‌های یورو توضیح داد: کار خوبی که یوفا در این دوره انجام داده این است که 24 تیم را براساس امتیازاتشان در سال گذشته انتخاب کرده و تیمی مانند آذربایجان که میزبان مسابقات است در این رقابت‌ها حضور ندارند. برنامه‌ریزی آن‌ها این است که 16 تیم به مرحله بعد صعود کنند که علاوه بر تیم‌های اول و دوم، چهار تیم برتر سوم هم صعود کنند. باتوجه به این که در این مسابقات گروه سختی مانند گروه F با حضور پرتغال، بلژیک، آلمان و مجارستان وجود دارد، سه تیم شانس صعود به مرحله حذفی را دارند.

رضوی درباره برگزاری این رقابت‌ها در دوره کرونا گفت: در کرونا یک سری تیم‌ها ارزش‌های خودشان را از دست دادند و برخی تیم‌ها صاحب ارزش شدند. تیم‌هایی مانند ولز و روسیه پیشرفت خوبی کردند و تیمی مانند بلژیک افت نسبی کرده است. شرایط انگلیس هم تفاوت کرده زیرا قبلا بازیکنانش عرق ملی نداشتند ولی الان برایشان مهم است که در تیم‌ملی حضور داشته باشند.

او افزود: در حال حاضر سوئد هم تیم خوبی در اختیار دارد و در آخرین بازی دوستانه‌شان مقابل ارمنستان عملکرد خوبی داشت اما بدشانسی آوردند و سه کرونایی به آن‌ها اضافه شده و ترس آن وجود دارد که کرونا در تیم‌شان شیوع پیدا کرده باشد. سوئد فوروارد خوبی به نام ایساک دارد ولی از او خوب استفاده نمی‌کنند که یکی از دلایل آن رنگین پوست بودن اوست. ایساک در این بازی بدون اشتباه بازی کرد اما مشخص بود که برنامه‌ای برای استفاده از توانایی‌های او ندارند.

سرمربی سال‌های دور استقلال در پایان درباره مدعیان یورو 2020 اظهار کرد: من فرانسه، انگلیس و آلمان را خوب می‌بینم و فکر می‌کنم تیم‌هایی مانند هلند و روسیه هم عملکرد خوبی خواهند داشت. البته باید وقت داد و مرحله گروهی را دید و پس از آن که عیار تیم‌ها مشخص شد، نظر داد. در حال حاضر کرونا روی عملکرد تیم‌ها تاثیرگذار بوده و برخی لیگ‌های کشورشان زودتر آغاز شده و بازیکنانشان آماده‌تر خواهند بود.

 

منبع: ایسنا

انگلیس ایران یورو   اخبار برگزیده
  

شایعات عجیب درباره دختر رئیسی و همتی / واکنش همتی چه بود؟+ سنداین روزها شایعات زیادی درباره کاندیداهای ریاست جمهوری شکل گرفته است؛ شایعاتی که شکل آن‌ها تغییر پیدا کرده و خانواده‌ نامزدها را هدف قرار داده است.
نامه نیوز وام کودکان شورای نگهبان 

  

اقدامات اسرائیل هیچ سنخیتی با اندیشه‌های یهود ندارد/ زمان آن فرارسیده که اسرائیل را مجبور به پرداخت هزینه‌های بازسازی غزه کنیمحقوق بشر، حقوق بشر است و طبق منشور سازمان ملل متحد بخشی از حقوق بین الملل قلمداد می‌گردد. خواه پرونده سین کیانگ و اویغورها، میانمار و روهینگیا باشد یا اسرائیل و اعراب فلسطینی. روش صحیح دفاع از حقوق بین الملل از طریق سازمان ملل متحد است و از تحقیقات مستقل تحت نظارت شورای حقوق بشر سازمان ملل آغاز می‌شود.
ایلنا سازمان ملل متحد سازمان ملل شورای حقوق بشر سازمان ملل 

  

بمب نقل و انتقالاتی در پرسپولیس؟+جزئیات بیشتریکی از افراد فعال در امور نقل و انتقالات که با بازیکنان خارجی ارتباط خوبی دارد، مدعی شد یکی از بازیکنان خارجی مطرح در فوتبال ایران خیلی دوست دارد پرسپولیسی شود.
خانه فوتبال پرسپولیس فوتبال بازی 

  

مصوبه‌ای برای جلوگیری از واگذاری سِمت‌‌های متعدد به مسئولان نداریم/ برخی چند شغله‌ها حتی صلاحیت یک شغل را هم را ندارند/ "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم استعضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم است، گفت: در حقیقت مقوله تربیت در کشور ما خاموش است، اگر احساس مسئولیت را در بحث تربیت تفهیم می‌کردند، خیلی از مشکلات کاسته می‌شد.
ایلنا شورای عالی انقلاب فرهنگی عکس رسانه 

  

رفتار دوگانه جریان اصلاحات در قبال لاریجانیعضو شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری می‌گوید شورای نگهبان نه معصوم است و نه علم غیب دارد. به همین دلیل نیز مبرا از اشتباه نیست، اما در جامعه قانونمند باید حتی از تصمیم غلط یک نهاد قانونی تبعیت کرد.
فردا علی لاریجانی شورای نگهبان بانک مرکزی 

  

گاف نامزد انتخابات ریاست جمهوری درباره چینرئیس اتاق ایران و چین ادعای علی رضا زاکانی نامزد انتخابات ریاست جمهوری در 1400 را درباره چین زیر سئوال برد.
۵۵ آنلاین انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری چین 

  

کراس اوور جدید چینی با برند ایرانی به نمایندگی ها رسید + عکسبهمن موتور در ادامه دور جدید فعالیت خود در بازار خودروهای کراس اوور شهری ، دومین محصول خود را راهی نمایندگی های فروش کرد.
خودروتک بازار خودرو عکس خودرو 

  

صداوسیما امروز برای کاندیداها چه برنامه ای دارد؟امروز سه شنبه (11 خرداد ماه) و در پنجمین روز از تبلیغات نامزدها در صداوسیما، پنج برنامه تلویزیونی و چهار برنامه رادیویی مربوط به کاندیداهای ریاست جمهوری برای نخستین بار به پخش‌ می رسد.
مثلث ایران محسن رضایی ماه 

  

خداحافظی بازار خودرو با دلالانچهارشنبه گذشته طرح اخذ مالیات از عایدی سرمایه در صحن علنی مجلس مصوب شد. این طرح با هدف حذف دلالان و سفته‌بازان در بازارهای عمومی کشور از جمله بازار خودرو و مسکن در دستور کار قرار گرفته بود. به نظر می‌رسد تصویب کلیات طرح در صحن علنی مجلس تا حدود زیادی بر کاهش رانت بازار‌ها از جمله خودرو تاثیرگذار باشد.
خودروتک بازار خودرو خودرو مالیات 

  

همتی جفت پوچسه شب پیش در حالیکه همتی در کلاب‌هاوس گفتگوی مستقیم داشت، جو انتخاباتی بازار ارز را زیر و رو کرد. دلار بیش از 600 تومان رشد کرد و به کانال 24هزار تومانی قدم گذاشت.
مستقل‌آنلاین ارز قیمت ارز نرخ ارز 

  

دروغ گویی به سبک احمدی نژاد!احمدی نژاد : آقای دکتر الهام ممکنه در یک جلسه بقیه هیچ وقت حضور نداشته.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد عکس شورای نگهبان 

  

قالیباف رئیس مجلس باقی ماندانتخابات هیات رئیسه مجلس در سال دوم در صحن علنی مجلس برگزار شد.
۵۵ آنلاین اصولگرایان فریدون عباسی 

  

یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود قرار دهد/ شأن سپاه اجل از این است که بازوی یک جناح شود/ سیاست بنزینی دولت خاتمی درست بود/ احمدی‌نژاد نباید خدمات جریان‌های دیگر را به نام خودش می‌زدمعاون سیاسی وزیر کشور دولت نهم، گفت: به نظر من یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود داشته باشد اما در حد خودش و در حاشیه نه در متن.
ایلنا فیزیک مکانیک دولت 

  

مجمع نیروهای خط امام به رد صلاحیت نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری اعتراض کرددر پی رد صلاحیت گسترده نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری از سوی شورای نگهبان، مجمع نیروهای خط امام بیانیه‌ای صادر کرد.
ایلنا امام خمینی انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  اخبار داغ
  

چراغ قرمز بورس قبل از انتخابات سبز نشددامنه ریزش‌های پی در پی بازار سرمایه به هفته منتهی به انتخابات کشیده شد و این بازار در هفته جاری همو
خبرفوری سازمان بورس و اوراق بهادار سرمایه حوزه 

  

خودرو، بورس و اوراق معطل برگزاری انتخابات!فعالان سه بازار خودرو، سهام و اوراق دولتی، چشم‌انتظار پساانتخابات هستند و همین دیده‌بانی اوضاع باعث تغییر در نبض معاملات شده است. در بازار خودرو، طی روزهای اخیر، رکود معاملاتی سنگین‌تر شده است.
گسترش خودرو خودروسازان بازار خودرو 

  

2 میلیون دُز واکسن کرونا در اختیار وزارت بهداشت قرار گرفتسخنگوی جمعیت هلال احمر از ورود 2 میلیون دُز واکسن در ساعت 6 صبح امروز به کشور توسط هلال احمر خبر داد.
۵۵ آنلاین فرودگاه مهرآباد وزارت بهداشت فرودگاه 

  

94 درصد بیماران کرونایی بستری شده از بیمارستانها ترخیص شدند/کاهش مرگ و میر مادران باردار​فرمانده ستاد مقابله با کرونا در استان تهران به تشریح اهم اقدامات این ستاد پرداخت.
ایلنا مرگ کودکان نیروی انتظامی 

  

ایران در جمع 6 کشور تولید کننده واکسن کرونا قرار گرفت به گزارش خبرگزاری مهر، محمد مخبر در نامه‌ای به رهبر معظم انقلاب اسلامی با تبریک دستیابی به مجوز مصرف واکسن «کوو ایران برکت» با اتکا به دانش کاملاً بومی و تبدیل شدن ایران به یکی از شش کشور تولید کننده واکسن در جهان، این موفقیت بزرگ را مرهون عنایت خداوند متعال، پشتیبانی‌ها و دعای خیر رهبر انقلاب و تلاش و همت جوانان نخبه و جهادی دانست و از کلیه محققان، وزیر بهداشت و همکاران، مراکز…
مهر ایران جمهوری اسلامی ایران درمان 

  

رعایت کامل پروتکل‌های ضدکرونایی در انتخاباتبا توجه به شیوع کرونا در کشور و خطر طغیان دوباره آن در صورت کوچکترین غفلت، باید حتما رعایت پروتکل های بهداشتی را جدی بگیریم؛ بر همین اساس در انتخابات پیش رو نیز لازم است ضمن رعایت نکات ضدکرونایی، در تعیین سرنوشت کشور مشارکت کرد.
گسترش وزارت بهداشت ماسک اثر انگشت 

  

بلاتکلیفی بورسی شدن خودرودهقان‌دهنوی با بیان اینکه خودرو کالای مناسبی برای ورود به بورس نیست، گفته باید تصمیم‌های مهم‌تری برای بازار خودرو گرفته شود.
اقتصادنیوز خودرو بازار خودرو 

  

قیچی برگردان تورم به بورسمحسن سیف زاده - کارشناس بازار سرمایه
گسترش تورم سرمایه خودرو 

  

بزرگ‌ترین محموله واکسن کرونا به کشور رسیدسخنگوی جمعیت هلال احمر گفت: بزرگ‌ترین محموله واکسن کرونا به کشور رسید.
ایلنا وزارت بهداشت هلال احمر ایران 

  

بانک مرکزی؛ متهم ردیف اول سقوط بورسعوامل مختلفی برای سقوط سال گذشته شاخص بورس نام برده می‌شود و گروهی از کارشناسان عوامل پولی را علت اصلی سقوط بورس می‌دانند.
گسترش بانک مرکزی بانک شاخص 

  

ورود چهارمین محموله واکسن کرونا به کشور/ تشریح برنامه‌های 140 هزار نیروی هلال احمر در شعب اخذ رأیدبیرکل جمعیت هلال احمر با اشاره به ورود چهارمین مرحله از واکسن کرونا به کشور، گفت: در روز 28 خردادماه 140 هزار نیروی هلال احمر به عنوان حامیان سلامت در حدود 75 هزار شعب اخذ رأی حضور خواهند داشت.
ایلنا وزارت بهداشت وزارت کشور ستاد انتخابات کشور 

  

میزان حمایت‌های مصوب کارگروه آسیب‌های کرونا در سینما چقدر بود؟جدول حمایت‌های مصوب کارگروه آسیب‌های کرونا در سینما در ماه‌های فروردین و اردیبهشت منتشر شد.
خبرفوری سینما اکران سینما جدول 

  

بزرگ‌ترین محموله واکسن کرونا وارد کشور می‌شودسخنگوی جمعیت هلال احمر از ورود دو میلیون دوز واکسن‌ کرونا به کشور در صبح روز پنجشنبه 27 خرداد خبر داد.
ایلنا هلال احمر وزارت بهداشت تهران