ایلنا   |  سیاسی  |  

آمریکایی‌ها آشکارا در مورد نگرانی‌‌‌‌‌‌شان نسبت به برنامه هسته‌ای ایران دروغ گفتند/ تاکید بر مسئولیت جامعه بین‌المللی در حفظ برجام

سفیر و معاون نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد بر مسئولیت جامعه بین‌المللی در حفظ برجام تاکید کرد.

آمریکایی‌ها آشکارا در مورد نگرانی‌‌‌‌‌‌شان نسبت به برنامه هسته‌ای ایران دروغ گفتند/ تاکید بر مسئولیت جامعه بین‌المللی در حفظ برجام

سفیر و معاون نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد بر مسئولیت جامعه بین‌المللی در حفظ برجام تاکید کرد.

به گزارش ایلنا، اسحاق آل‌حبیب، در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد با تاکید بر حق ذاتی دولت‌‌‌ها در بهره‌‌‌برداری از انرژی هسته‌‌‌ای، تعهد بین‌المللی دولت‌‌‌های توسعه‌‌‌یافته جهت همکاری حداکثری با کشورهای در حال توسعه برای بهره‌‌‌مندی همگانی از انرژی هسته‌ای و دسترسی به تجهیزات، فناوری و اقلام هسته‌‌‌ای برای اهداف صلح آمیز را یادآور شد. 

وی در سخنرانی خود تاکید کرد که ایران مصمم به اعمال حق ذاتی خود در انرژی هسته‌ای و توسعه یک چرخه کامل سوخت هسته‌ای ملی برای اهداف صلح‌‌آمیز است. 

سفیر و معاون نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد با بیان اینکه اتهامات در مورد برنامه هسته‌‌‌ای ایران از ابتدا بی‌‌‌اساس و یک بحران ساختگی بود، مشارکت فعالانه ایران در مذاکرات منتهی به برجام و گزارش‌های مکرر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مبنی بر پایبندی کامل ایران به تعهدات هسته‌ای را بهترین سند برای اثبات صلح‌‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای ایران خواند. 

آل‌‌حبیب با اشاره به تحریم‌های اخیر آمریکا در نقض قطعنامه 2231 شورای امنیت و برجام، اظهار داشت: سیاست آمریکا در قبال برجام و قطعنامه 2231 به طور واضح نشان می‌‌‌‌دهد که حتی در گذشته، آنها در واقع هیچ نگرانی نسبت به برنامه هسته‌ای ایران نداشتند. آنها آشکارا در مورد نگرانی‌‌‌‌‌‌شان نسبت به این برنامه دروغ گفتند فقط به این منظور که خصومت‌‌‌شان نسبت به ایران را ادامه دهند.

وی ادامه داد: حفظ تمامیت نظام عدم اشاعه هسته‌‌‌‌‌‌ای و تداوم اجرای برجام نیازمند هوشیاری بیشتر جامعه بین‌‌‌المللی در قبال اتهامات ساختگی آمریکا در قبال ایران است. نباید اجازه داد اقدامات فریبکارانه آمریکا بار دیگر باعث یک بحران بین‌المللی شود.

سفیر و معاون نمایندگی در سازمان ملل متحد با یادآوری حق ایران براساس برجام جهت اتخاذ واکنش‌‌‌‌های متناسب و مقتضی در قبال تحریم‌‌‌‌‌های جدید آمریکا، از همه اعضای برجام خواست که تعهدات‌‌‌‌‌شان را به صورت کامل ایفا کنند و آمریکا را به خاطر نقض فاحش برجام و اقدامات غیرقانونی بی‌‌‌‌پروایش پاسخگو کنند.

آل‌حبیب افزود: در راستای اصول مندرج در منشور ملل متحد و در حمایت از چندجانبه‌‌‌گرایی، جامعه بین‌‌‌المللی مسئولیت دارد جهت حفظ برجام اقدام کند و اقدامات غیرقانونی یکجانبه آمریکا را رد کند.

هسته ای انرژی هسته ای ایران   اخبار برگزیده
  

سرقت از حساب های بانکی از طریق کپی عابربانکرئیس پلیس فتا تهران بزرگ از شناسایی و کشف فروشندگان دستگاه اسکیمر (کپی برداری از کارت عابربانک) خبر داد و گفت: متهمین در پوشش فروشنده و درج آگهی در سایتهای فروش اهداف مجرمانه خود را عملی می‌نمودند.
برنا کپی برداری پلیس فتا پلیس 

  

رقابت حساس پرسپولیس با پالمیراس برزیل +عکسسایت مارکای اسپانیا نظرسنجی ای ترتیب داده که در آن از کاربران خود خواسته تا بهترین هواداران یک باشگاه را معرفی کنند و در این نظر سنجی هواداران پرسپولیس بالاتر از از طرفداران تیم‌های دیگر در صدر قرار گرفتند.
برنا پرسپولیس برزیل عکس 

  

70 درصد پرونده های کلاهبرداری از طریق دستگاه های خودپرداز استرئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: 70 درصد پرونده های کلاهبرداری در حال رسیدگی در پلیس آگاهی مربوط به کلاهبرداری از طریق کشاندن افراد به پای دستگاه خودپرداز به بهانه واریز پول به حساب بانکی مالباختگان می باشد و این موضوع در حال افزایش است.
برنا کلاهبرداری پلیس پلیس آگاهی 

  

"ژنرال احمد العسیری" مشاور وقت محمد بن سلمان ، در ماه مارس سال گذشته میلادی در نشستی در ریاض، حضور داشته است. موضوع این نشست که با حضور چند تاجر لابی کننده برای دولت سعودی بوده، امکان استفاده از شرکت‌های خصوصی برای ترور مقامات ارشد ایرانی از جمله "قاسم سلیمانی"، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران بوده است.
برنا ایران ریاض انقلاب اسلامی ایران 

  

پیام جالب کاپیتان پرسپولیس به هواداران+عکسسیدجلال حسینی بعد از اتمام بازی فینال لیگ قهرمانان پیامی در صفحه شخصی خود منتشر کرد.
برنا پرسپولیس عکس بازی 

  

تردید نکنید شما قهرمان آسیا هستید/ برانکو مربی باشخصیتی استوزیر ورزش و جوانان در جمع بازیکنان تیم فوتبال پرسپولیس از برانکو به عنوان مربی باشخصیت در ایران و‌ منطقه نام برد.
برنا آسیا برانکو ورزش 

  

پروین، جام قهرمانی را روی سکو قرار می‌دهداسطوره تاریخ فوتبال ایران و باشگاه پرسپولیس، جام قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا را روی سکو می‌ برد.
برنا علی پروین ایران زمین 

  

آخرین وضعیت مصدومیت این ستاره پرسپولیس برای بازی با کاشیما+ عکسآخرین وضعیت مصدومیت امید عالیشاه برای بازی با کاشیما آنتلرز تا ساعاتی دیگر مشخص می شود.
برنا ستاره پرسپولیس بازی 

  

دوباره زلزله ؛ دوباره تازه آباد کرمانشاهزلزله ای به بزرگی 4.4 دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت 2 دقیقه و هشت ثانیه بامداد سه شنبه تازه آباد مرکز شهرستان ثلاث باباجانی در استان کرمانشاه را لرزاند.
برنا زلزله کرمانشاه استان کرمانشاه 

  

تمام ظرفیت بلیت بازی با کاشیما، امروز عرضه می‌شودتمام ظرفیت بلیت فروشی بازی پرسپولیس – کاشیما امروز دوشنبه عرضه و از طریق سامانه اینترنتی Gishe3.com به فروش خواهد رسید.
برنا بازی باشگاه پرسپولیس پرسپولیس 

  اخبار داغ
  

ظهور مکتب‌های هنری هفتگانه در شیراز دستاوردی با ارزش استشیراز-ایرنا- رئیس حوزه هنری استان فارس گفت: شیراز شهری است که شاهد طلوع هفت مکتب هنری ایران است و این موضوع، دستاوردی با ارزش برای این شهر به شمار می‌ آید.
ایرنا شیراز استان فارس ایرنا 

  

دریادار خانزادی:اقدامات فرهنگی سرمایه‌ای ارزشمند برای نیروی دریایی استامیر دریادار خانزادی گفت: کارهای فرهنگی به عنوان یک سرمایه بزرگ و ارزشمند برای آینده نظام به ویژه نیروی دریایی است.
تسنیم سرمایه ایران ارتش جمهوری اسلامی ایران 

  

تحریم های آمریکا علیه ایران را به رسمیت نمی‌شناسیم/ همکاری با ایران به ارزهای ملیوزیر انرژی روسیه گفت: «تحریم‌های آمریکا علیه ایران را که بدون تایید شورای امنیت سازمان ملل به صورت یک جانبه اعلام کرد، به رسمیت نمی‌شناسیم. ما به دنبال سازوکاری برای همکاری هستیم که یکی از آنها تسویه پول کالاهای عرضه شده به ارزهای ملی است.»
فارس ایران شورای امنیت سازمان ملل انرژی 

  

4 راه کار تقویت ارزش پول ملی /قیمت دلار باید حدود 4 تا 5 هزار تومان باشدعضو هیأت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی با اشاره به اینکه نرخ دلار باید بین 4 تا 5 هزار تومان باشد، چهار راه کار برای تقویت ارزش پول ملی ارائه داد.
فارس کار پول قیمت 

  

مدرسه کانون تمرکز سرمایه‌گذاری‌های کشور برای مبارزه با آسیب‌های اجتماعی استوزیر آموزش و پرورش طی پیامی به مناسبت برگزاری «هفته مبارزه با اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی» در سطح مدارس کشور، گفت: مدرسه کانون تمرکز سرمایه‌ گذاری‌های کشور برای مبارزه با آسیب‌های اجتماعی و رفتارهای پرخطر است.
فارس مدرسه سرمایه آموزش 

  

پیام وزیر آموزش و پرورش به مناسبت برگزاری «هفته مبارزه با اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی» در سطح مدارس کشوروزیر آموزش و پرورش به مناسبت برگزاری «هفته مبارزه با اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی» در سطح مدارس کشور پیامی صادر کرد.
برنا وزارت آموزش و پرورش آموزش سلامت روان 

  

راهکار مبارزه با مواد مخدر فراگیر شدن آموزشها استتربت حیدریه- ایرنا- فرماندر ویژه تربت حیدریه بر لزوم فرهنگ سازی و فراگیر شدن آموزش ها به منظور مقابله و مبارزه با گرایش به مصرف مواد مخدر تاکید کرد.
ایرنا مواد مخدر ایرنا آموزش 

  

تورم در حوزه بهداشت و درمان چقدر افزایش یافت؟سلامت نیوز: شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی در 7 ماه اول امسال نسبت به دوره مشابه سال قبل معادل 20.3 درصد افزایش داشته است. به گزارش سلامت نیوز به نقل از خبرآنلاین، آمارهای بانک مرکزی حاکی از آن است که شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی در مناطق شهری ایران (شاخص تورم) در مهر 1397 به عدد 148.4 رسید که نسبت به ماه قبل معادل 4.6 درصد افزایش داشت...
سلامت‌نیوز تورم درمان حوزه